Edukacja online 2020: w świetle reflektorów, straty pozostają

W 2020 roku, dzięki epidemii, branża edukacji internetowej odzyskała swoją popularność. Wzrosła liczba informacji dla użytkowników, zwiększyła się kwota finansowania, a gospodarka rynkowa może osiągnąć poziom 100 miliardów. Wraz z wejściem na rynek coraz większej liczby graczy, płonące wojny nie są niczym nowym i stopniowo pojawiają się główni gracze.

Innym ważnym aspektem jest wysoki koszt pozyskania klienta, który pozostaje stereotypowym problemem, a branża nadal kręci się w koleinie przynoszącej straty. W tym samym czasie przemysł szaleje, zaczęły pojawiać się nękanie sprzedaży, indukowana konsumpcja, fałszywa propaganda, znieważanie warunków, trudności ze zwrotem pieniędzy i inny chaos.

Z jednej strony, jest to spalanie pieniędzy i gorączkowe chwytanie klientów; z drugiej strony, jest to biznes edukacyjny, który wymaga spowolnienia. Edukacja online powinna nie tylko myśleć o tym, jak wydostać się z utraconego cyklu, ale także jak najszybciej wrócić do istoty edukacji.

Nie ma żadnego zwycięzcy na tym torze

Spoglądając wstecz na początek 2020 roku, kiedy to 265 milionów studentów zwróciło się do Internetu pod hasłem „nie ma klasy, nie ma szkoły”, napływ darmowego ruchu bezpośrednio rozwiązał problem przyciągania klientów, a edukacja online ostatecznie zapoczątkowała w tym roku gwałtowny wzrost.

Z danych CNNIC wynika, że w marcu, podczas epidemii, skala krajowych użytkowników edukacji internetowej osiągnęła 420 milionów, a do czerwca, kiedy epidemia była w zasadzie pod kontrolą, liczba ta nadal wynosiła 380 milionów, co stanowiło 40,5 % chińskich użytkowników Internetu, w porównaniu z 27,2 % w czerwcu ubiegłego roku, co stanowiło znaczny wzrost penetracji rynku.

教育大學課程

Epidemia stwarza możliwości i szerokie perspektywy rynkowe. Według „Business Data Pie” opartego na informacjach publicznych, od stycznia do końca listopada 2020 r. branża edukacji internetowej ujawniła 89 wydarzeń finansowych, z łączną kwotą finansowania około 38,8 mld juanów, w porównaniu z 10,875 mld juanów w tym samym okresie w 2019 r., co stanowi wzrost o 256,78%.

Wśród nich pojawiły się headlinery. 21 października wytyczne dla małp ogłosiły, że rundy finansowania G1 i G2 zostały zakończone, a łączne finansowanie wynosi 2,2 mld dolarów. Do tej pory małpia przewodnik 2020 zebrał 3,2 miliarda dolarów skumulowanego finansowania i jest wyceniany na 15,5 miliarda dolarów, co czyni go najwyżej cenioną firmą jednorożca w branży.

Innym ważnym gigantem biznesowym branży nie jest daleko w tyle, w czerwcu tego roku za jednym zamachem stać się uzyskać Seria E 750 milionów dolarów na finansowanie, pomoc w pracach domowych i pogłoski o nowej rundzie finansowania rozwoju kwestie zostały zasadniczo sfinalizowane, wiadomości powiedział, plany pomocy w pracach domowych, jak również zebrać 650 milionów dolarów, docelowa wycena 10 miliardów dolarów.

Notowane na giełdzie firmy edukacyjne K12 są również popularne na rynku wtórnym, a firmy takie jak Good Future, Who Learn i New Oriental Online osiągają nowe wyżyny w wartości rynkowej, z wartością rynkową Good Future przekraczającą 42 miliardy dolarów.

Na torze pionowym zaczynają pojawiać się główni sportowcy w zakresie korepetycji tematycznych, szkoleń językowych, edukacji w zakresie sztuk wyzwolonych i innych segmentów.

Platforma szkoleniowa „Akasuo” z 1 do 1 w języku angielskim online otrzymała dofinansowanie w wysokości 100 mln RMB w ramach serii C+; platforma szkoleniowa dla dzieci „Pea Thinking” zakończyła rundę szkoleniową serii C o wartości 180 mln USD, prowadzoną przez Softbank, ustanawiając nowy rekord w pojedynczej rundzie finansowania toru; matematyka dziecięca Myślenie platformy edukacyjnej „iskra myślenia” w tym roku otrzymał trzy rundy finansowania, skumulowana kwota 280 milionów dolarów; programowanie dzieci platformy edukacyjnej „kot programowania” wygrał 1,3 mld yuanów finansowania serii D.

Motywacje internetowych gigantów od dawna sięgają również pola naszego społecznego kapitalizmu, który został dziko wstrzyknięty, a Tencent i Racer można zobaczyć wśród kapitalistów Spark Thinking. W marcu tego roku Bajtocki Skoczek aktywnie zaangażował się w innowacje w dziedzinie edukacji, a w październiku wprowadził nową markę edukacyjną – „Edukacja obowiązkowa”.